Per Andersson – Kardborreshowen
14 november
Cirkus
Publiken kräver mer: Per Andersson förlänger succéturnén med Kardborreshowen!
När Per Andersson kastar sig ut på den slakaste av linor blir det succé. Efter bejublade stopp i Stockholm och Göteborg, samt en massiv vårturné, är efterfrågan fortfarande rekordstor. Nu presenteras en omfattande höstturné för 2026 där Per tar sitt kontrollerade kaos till nya scener. En klassisk kamikaze-rock´n´roll-revy.
I Kardborreshowen ligger makten helt i publikens händer. Scenen pryds av en enorm vägg fylld med titlar på sketcher, sånger och infall. Genom att kasta kardborrebollar väljer publiken vad som ska hända härnäst. Det innebär att ingen föreställning är den andra lik – det är fysisk interaktion, vilda improvisationer och ett jäkla drag i nuet.
När
14 november
Pris
Från 299 kronor
Bra att veta
Hitta hit
Buss 67 går hela vägen till Skansen som är slutstation och där man hoppar av för att komma närmast Cirkus. Den går via Odenplan, Östra Station och Karlaplan. Spårvagn linje 7 går från T-centralen till Skansen.
Djurgårdsfärjan går från Slussen till Gröna Lund via Skeppsholmen. Från färjan får du en promenad på 5 min upp till Cirkus entré.
Annonser: