Konsert

Elvis, Elvis, Elvis! 2026

Showen gjorde enorm succé hösten 2024 men är nu tillbaka med en ny spännande show som bl.a. innefattar den senaste och mest avancerade animations-tekniken!

På roll-listan hittar vi ”Sveriges Elvis”; Henrik Åberg som tog Sverige med storm 1995 med sin tolkning av ”Blue Hawaii”. Vidare hittar vi Paul Larcombe ifrån England som blivit rankad #1 i Europa och som nyligen blev nominerad till världsmästar-titeln! Ett tredje inslag i föreställningen är publikens favorit; Josh Whittall som gjorde stor succé under förra turnén. Hans träffsäkra röst är och förblir ett mysterium; Är det Elvis anno 1965 som sjunger? Slutligen hittar vi Jerry Carlson (känd från The Legends) som även här bjuder på ett explosivt framträdande!

Föreställningen är producerad av välkända succé-producenten Jerry Carlson.

När

5 november kl 19

Pris

Från 545 kr

Bra att veta

Kafé

Hiss och ramper

Restaurang

Bar

Hitta hit

Buss 67 går hela vägen till Skansen som är slutstation och där man hoppar av för att komma närmast Cirkus. Den går via Odenplan, Östra Station och Karlaplan. Spårvagn linje 7 går från T-centralen till Skansen.

Djurgårdsfärjan går från Slussen till Gröna Lund via Skeppsholmen. Från färjan får du en promenad på 5 min upp till Cirkus entré.

Allt som händer – Cirkus

Spana in Welmas olika guider

Annonser: